N2 Regata “Salou Veles i Vent” – C.N. Salou

Els propers 3 i 4 de marc es celebra la cinquena prova del circuit català per als grups G1 i G2 amb la regata N2 “Salou Veles i Vent” al C.N. Salou.

Per inscriure-us a la regata individual heu d’utilitzar aquesta web:
Inscripció N2 “Salou Veles i Vent”

Els que us vàreu inscriure al circuit complet no heu de fer res. Podeu consultar les inscripcions al circuit complet en aquest enllaç:
Llistat Inscrits Circuit Complet

 

N2 “Regata Solidària Proactiva Open Arms” – C.N. El Masnou

Els dies 10 i 11 de febrer es va celebrar al C.N. Masnou la regata de la classe Optimist Proactiva Open Arms. Penúltima Regata puntuable pel circuit català.

 

Tot i les dures condicions de fred i vent, es van poder realitzar 6 regates per G1 i 5 per G2.

 

Destacar el paper de Nora García que amb només 12 anys es va imposar als 75 regatistes.

 

Cal fer menció també de la vessant solidària de la regata, on es van recollir diners que es van entregar a la Fundació Open Arms.

 

El cap de setmana va acabar amb l’actuació musical de Nick i Marcel Pamies, l’entrega de premis i un gran sorteig.

Resultats G1

Resultats G2

N2 “Regata Solidària Proactiva Open Arms” – C.N. El Masnou

Els propers 10 i 11 de febrer es celebra la quarta prova del circuit català per als grups G1 i G2 amb la regata N2 “Regata Solidària Proactiva Open Arms” al C.N. El Masnou.

Anunci de Regata

Per inscriure-us a la regata individual heu d’utilitzar aquest formulari:
Inscripció N2 “Regata Solidària Proactiva Open Arms”

Els que us vàreu inscriure al circuit complet no heu de fer res. Podeu consultar les inscripcions al circuit complet en aquest enllaç:
Llistat Inscrits Circuit Complet

 

III Guíxols Cup

Cap de semana complicat a la III Guíxols Cup.

Dissabte es van poder realitzar 4 proves pel Grup 1 i 3 pel Grup 2 amb bones condicions de vent que arribà fins als 20 nusos, cosa que va dificultar la navegació dels més petits de la flota.

Les condicions climàtiques van ser molt dures per la fred, el fort vent i l’onatge.

L’última sortida del dia es realitzava amb bandera negra per la limitació de temps.

 

Diumenge tot i intentar realitzar una prova, va ser imposible pel poc vent que hi havia.

A les 14:00 s’anul·lava la regata i la flota tornava a terra.

 

Els podis ha quedat de la següent manera:

 

G2 CATEGORIA C:

 

3ª classificada     MARTINA RAHOLA          CN Balís

2n classificat         PEDRO SOTOMAYOR     CN Vilassar de Mar

1r classificat          SERGIO ROLDÁN              CN Arenys de Mar

 

CATEGORIA B:

 

3r classificat          POL MATEU                      CN Masnou

2n classificat         POL GRAGERA                 CV Blanes

1r classificat          ZSOMBOR DENES           CN Cambrils

 

CATEGORIA A:

 

3r classificat          SANTI ALBERTO             CN Cambrils

2n classificat         MARTÍ BALANYÀ           CN Vilanova

1r classificada      ESPERANÇA MESTRE   CN Vilassar de Mar

 

 

 

 

 

G1 CATEGORIA C:

 

3ª classificat         DANIEL GARCÍA             CN Masnou

2n classificat         JOAN FARGAS                  CN Cambrils

1r classificat          TOMÀS MOLTÓ                CN Vilanova

 

CATEGORIA B:

 

3r classificat          JOEL FREYMUTH            CN Vilanova

2n classificat         IZAN CODINACHS          CN St Feliu

1r classificat          PEDRO FERNÁNDEZ     CN Garraf

 

CATEGORIA A:

 

3r classificat          MIQUEL BAENA              CN Vilanova

2n classificat         ELBA MARTÍNEZ              CN Salou

1r classificat          LUCA VÁZQUEZ               CN Tarragona

 

Felicitats a tots els guanyadors i a l’organització